banderolë e brendshme
Faqja kryesore - produkteve - prozhektorët - MR16 Spotlights - mr16 cri 90-GU5.3 Pro (301055)

mr16 cri 90-GU5.3 Pro (301055)

Lifetime up to 40,000hrs, covered by 5 years limited warranty
Excellent dimming performance on various dimmers with built-in dimming driver
Mbështet këndi i rrezes me rreze të plotë
Flicker Pa pagesë
5.5W Suitable for various closed fixtures
No UV & IR rays / environmental friendly
Heatsink- Aliazh alumini
Reflektori- PC
Finishing Color - Silver
Trailing edge dimmable
 • Dorëzimi i Shpejtë
 • Sigurimi i cilësisë
 • Shërbimi ndaj Klientit 24/7
Prezantimi i produktit
Emri i produktit 1. led spotlight 12v

2. mr16 gu5.3 12v

3. mr16 cri 90

Artikulli Nr. MR-01(301055)
Shofer Built-in Dimming Driver
Fuqi 5.5W
Fluksi i ndritshëm 410lm
Paraqitja e ngjyrave Ra97
Këndi i rrezes 15/24/36/60
Dimmable PO
Temperatura e ngjyrave 2700K/3000K/4000K/6500K
Heatsink Aliazh alumini
Reflektori PC
Burim drite COB
Ngjyra e trupit të llambës Silver
Tensioni i hyrjes (V) AC/DC12V
SDCM 3 hapa
Garancia 5-vjeçare
Flickering Flicker Pa pagesë
Faktori i fuqisë 0.85
Dimmability Trailing Edge
Madhësia φ46*50mm
Suitable for Closed Fixture PO
Jetëgjatësia 40,000hrs
message board

Lajmet e fundit

 • 2021-11-17

  Llambë tavoline kopshti e ringarkueshme, përdorni pak dritë për të ndriçuar rrugën për në shtëpi

  Me avancimin e teknologjisë, mjedisi në të cilin jetojmë është bërë inteligjent. Në të kaluarën përdorimi i ndriçimit ishte një kënaqësi luksoze, por në ditët e sotme, përveç ruajtjes së funksionit të ndriçimit, njerëzit i japin edhe kuptim më të shenjtë. Një llambë është pak dritë yjesh në kopsht, duke na udhëhequr në shtëpi dhe duke ndriçuar rrugën që kemi ecur. Mjedisi në kopsht dominohet nga bimët. Koncepti i përgjithshëm i dizajnit fillon nga gjendja origjinale e kopshtit dhe përfshin shumë pajisje moderne, të cilat do të shkatërrojnë konceptimin artistik të të gjithë kopshtit. Llamba e tavolinës e rikarikueshme e kopshtit mund të integrohet në dizajnin e përgjithshëm të kopshtit përmes dizajnit të saj. Mund të jetë...

  Shiko detajet
 • 2021-11-30

  Gu10 dritat e murit të jashtëm, duajeni kur e shihni dhe dritën në zemrën tuaj

  Ekzistenca e dritës lejon që bota njerëzore të lëvizë drejt qytetërimit, mposht errësirën dhe i ndihmon njerëzit të kapërcejnë frikën. Në fillim ndriçimi ishte me dritë natyrale, më pas njerëzit zbuluan zjarrin dhe më vonë kishte dritat elektrike. Me ecurinë e kohës, roli i llambave të ndryshme nuk është vetëm ndriçimi, por edhe shtimi i një ngjyre arti në jetë. Përdorimi i dritave të murit të jashtëm gu10 është vetëm një prej tyre, me mbajtës të ndryshëm llambash për ta bërë shtëpinë tuaj më të shtresuar. G në Gu10 përfaqëson llojin e kapakut të llambës, ky lloj kapaku i llambës është me prizë, dhe U përfaqëson formën e kapakut të llambës në formë U dhe 10 përfaqëson llambën...

  Shiko detajet
 • 2021-11-6

  Llambë tavoline led me altoparlant bluetooth, jetë befas plot shpresë

  Aktualisht, në treg ka shumë llamba tavoline, si dritat e ndriçimit, dritat neoni, dritat e oborrit, etj. Këto drita mund të krijojnë efekte të ndryshme në raste të ndryshme dhe nën dritë të ndryshme. Por bukuria e dritave led me altoparlantë bluetooth është të lidhin në mënyrë organike muzikën dhe dritat led me teknologjinë e kontrollit me një çelës dhe kombinimi i funksioneve të shumta do të sjellë një përvojë të ndryshme në jetën e përdoruesve. Ky lloj drite mbështet karikimin me valë, lidhjen Bluetooth, baterinë e integruar të litiumit dhe transportueshmëri të përshtatshme. Pra, cilat janë karakteristikat e një llambë tavoline të tillë led me altoparlant bluetooth? Lina, e cila ka punuar si menaxhere reklamash dhe marketingu, është thyer vërtet kohët e fundit. Për shkak të njoftimeve afatgjata dhe lëshimit të përpiktë...

  Shiko detajet
 • 2022-9-28

  Llamba tavoline LED me karikim me valë e bën jetën më të përshtatshme

  Llambat e tavolinës LED po rriten në popullaritet dhe për arsye të mirë. Jo vetëm që ato ofrojnë dritë më të këndshme estetikisht sesa pajisjet tradicionale, por ato gjithashtu kanë një sërë veçorish shtesë që mund ta bëjnë jetën tonë më të lehtë. Si funksionon llamba tavoline led me karikim me valë? Llambat tavoline LED janë një zgjedhje popullore për ndriçimin e shtëpisë dhe zyrës. Ato janë në dispozicion në forma dhe madhësi të ndryshme dhe ndryshojnë në çmim. Një nga veçoritë që i bën llambat LED të tavolinës të njohura është se ato mund të pajisen me jastëkë karikimi me valë. Kjo do të thotë që mund të karikoni telefonin ose pajisjen tuaj pa e lidhur atë. Si funksionon llamba tavoline led me karikim me valë?...

  Shiko detajet
 • 2022-2-16

  Drita nga llamba wireless per banjo

  Të gjithë kanë menduar se si do të ishte të mos kishte drita në banjë. Pa drita, do të thotë pa dritë. Pa dritë, do të ishte e zezë. A do të guxonit të hyni? Pikërisht me një ide të tillë dyshohet se njerëzit kanë shpikur llambën. Çfarë eksperience është llamba wireless për banjë, me të nuk do të ndiheni të errët, mund t'ju sjellë dritë wireless. Nëse banja juaj është mjaft e ndritshme për 24 orë, mund ta shpërfillni, por nëse banja juaj nuk ka dritë të mjaftueshme, zgjedhja e neve është zgjidhja më e mirë. Dritat më të zakonshme kërkojnë instalime elektrike, të cilat zakonisht kërkojnë një punëtor për të lidhur dhe instaluar, dhe një kontraktor për të grisur ...

  Shiko detajet
 • 2022-5-4

  Ka një qendër të vëmendjes GU10 që vlen të përmendet: qendra e vëmendjes në shtëpi Lite

  Dritat e vëmendjes janë një nga pajisjet më të rëndësishme të ndriçimit në shtëpinë tuaj. Një tjetër qendër e vëmendjes që vlen të përmendet: fokusi Family Compact GU10, i krijuar për familjet, është një zgjedhje e shkëlqyer për këdo që kërkon një qendër të vëmendjes me cilësi të lartë. Ndriçimi është shumë i ndritshëm dhe i lehtë për t'u instaluar. Këto llamba vijnë në një larmi fuqish dhe temperaturash ngjyrash, dhe unë doja të blija një grup të ri llambash në qendër të vëmendjes, kështu që shkova në dyqanin lokal të pajisjeve për të parë se cilat opsione ishin në dispozicion. U befasova kur gjeta kaq shumë lloje llambash në treg. Fuqia dhe temperatura e ngjyrës së llambës janë të ndryshme, dhe forma dhe madhësia janë gjithashtu të ndryshme, nuk mund të vendos ...

  Shiko detajet