banderolë e brendshme
Faqja kryesore - produkteve - prozhektorët - MR16 Spotlights - Llambë led me dimming-GU5.3 Pro e jashtme Dim

Llambë led me dimming-GU5.3 Pro e jashtme Dim

Lifetime up to 40,000hrs, covered by 5 years limited warranty
Jo i zbehtë me drejtues të jashtëm Lifud
Drejtuesi i jashtëm i errësimit i mundshëm me Home Lite mund të përputhet me dimmers të ndryshëm
Mbështet këndi i rrezes me rreze të plotë
Flicker Pa pagesë
No UV & IR rays / environmental friendly
Heatsink- Aliazh alumini
Reflektori- PC
Finishing Color - Silver
Buza e përparme dhe e pasme e errësueshme
 • Dorëzimi i Shpejtë
 • Sigurimi i cilësisë
 • Shërbimi ndaj Klientit 24/7
Prezantimi i produktit
Emri i produktit 1. mr16 dimbar led

2. led bulb dimmable

3. 7.5 w gu10 led

Artikulli Nr. MR-01(301075)
Shofer Drejtues i jashtëm i zbehjes
Fuqi 7.5 W
Fluksi i ndritshëm 550lm
Paraqitja e ngjyrave Ra90
Këndi i rrezes 15/24/36/60
Dimmable PO
Temperatura e ngjyrave 2700K/3000K/4000K/6500K
Heatsink Aliazh alumini
Reflektori PC
Burim drite COB
Ngjyra e trupit të llambës Silver
Tensioni i hyrjes (V) AC220~240V
SDCM 3 hapa
Garancia 5-vjeçare
Flickering Flicker Pa pagesë
Faktori i fuqisë 0.85
Dimmability Maja kryesore dhe skaji i fundit
Madhësia φ46*50mm
Suitable for Closed Fixture PO
Jetëgjatësia 40,000hrs

 

message board

Lajmet e fundit

 • 2022-4-15

  Gu10 në qendër të vëmendjes për shtëpinë tuaj

  Po kërkoni një qendër të gjithanshme për shtëpinë tuaj? Shikoni në qendër të vëmendjes gu10! Ky lloj drite është ideal për një sërë aplikacionesh, nga ndriçimi i theksuar deri te ndriçimi i detyrave. Një zgjedhje e shkëlqyer veçanërisht për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Për shkak të madhësisë së tij të vogël, është ideal për ndriçim në çdo dhomë. Plus, është një zgjedhje e shkëlqyer për ndriçimin e detyrave pasi siguron një rreze të fokusuar. Pavarësisht nëse keni nevojë për një qendër të vëmendjes për ndriçimin e theksuar ose ndriçimin e detyrave, fokusi GU10 është një zgjedhje e shkëlqyer. Për shkak të madhësisë së tij të vogël dhe rrezes së fokusuar, është ideal për një sërë aplikimesh. Pra, pse të mos e provoni sot? Zgjedhja e dritave të dhomës së ndenjes Dhoma juaj e ndenjes është...

  Shiko detajet
 • 2022-9-26

  Si të zgjidhni llambën perfekte të tavolinës së leximit

  Ka disa gjëra që duhet të keni parasysh kur jeni duke kërkuar për një llambë tavoline leximi. Gjëja më e rëndësishme është të gjeni dritën e duhur për lartësinë tuaj. Ju nuk dëshironi të përkuleni për të lexuar, prandaj sigurohuni që drita të jetë mjaft e lartë në mënyrë që drita të godasë drejtpërdrejt librin ose revistën që po lexoni. Shtëpia juaj është streha juaj. Këtu mund të relaksoheni pas një dite të gjatë, të takoheni me miqtë ose thjesht të lakoheni me një libër të mirë. Për ta bërë shtëpinë tuaj sa më komode dhe mikpritëse, duhet të siguroheni që të gjitha detajet të jenë perfekte. Një nga detajet më të rëndësishme është ndriçimi. Ka kaq...

  Shiko detajet
 • 2021-9-24

  Si të zgjidhni një llambë tavoline të ringarkueshme pa tela dhe cilat janë standardet e vështira për llamba tavoline me cilësi të lartë

  Nuk ka dritë blu të dëmshme. Siç e dimë të gjithë, parimi i dritës së LED-it është se çipi blu eksiton fosforin e verdhë, kështu që nuk mungon drita blu. Megjithatë, shumë dritë blu mund të shkaktojë dëme të caktuara në sytë e njeriut, të tilla si frenimi i sekretimit të melatoninës dhe rritja e shkallës së miopisë. Sidomos që nga Viti i Ri 2017, inspektimi i detyrueshëm kombëtar 3C ka rritur artikujt e testit të sigurisë fotobiologjike të llambave. Mund të shihet se kur blejmë llamba LED, duhet t'i kushtojmë vëmendje nëse ato kanë kaluar testin kombëtar të sigurisë 3C. Indeks i lartë i interpretimit të ngjyrave. Ne zgjedhim të përdorim një dritë elektrike në një mjedis të errët për ta bërë atë...

  Shiko detajet
 • 2021-11-4

  çfarë lloj ngjyre duhet zgjedhur për llambën e tavolinës së leximit

  Temperatura e ngjyrës dhe shkëlqimi i llambës së tavolinës së leximit do të ndikojnë në përvojën tuaj të leximit, lodhjen e syve dhe ciklin e gjumit. Për të pasur një mjedis dhe përvojë të mirë leximi, si duhet të zgjedhim? Para së gjithash, ne duhet të kuptojmë se çfarë është temperatura e ngjyrës. Temperatura e ngjyrës është një sasi fizike. Ngjyra e burimit të dritës matet optikisht. Njësia e temperaturës së ngjyrës është k, Kelvin. Në përgjithësi, ndryshimi i ngjyrës është një proces gradual, domethënë procesi i kuq-portokalli-kuq-verdhë-verdhë-bardhë-bardhë-blu-bardhë. Një temperaturë më e ulët e ngjyrës do të thotë që drita lëshon gjatësi vale të kuqe dhe paraqet një ngjyrë të ngrohtë. Një temperaturë e lartë ngjyrash do të thotë që drita lëshon gjatësi vale blu dhe shfaq ngjyra të ftohta. Temperatura e lartë e ngjyrave mund të rrisë...

  Shiko detajet
 • 2022-9-15

  Prodhuesit e llambave tavoline ju mësojnë se si të zgjidhni, gjithashtu mund të keni një llambë tavoline të përshtatshme

  Në ditët e sotme, jeta e njerëzve është e pandashme nga të gjitha llojet e llambave dhe vetëm llambat mund të na sjellin dritë. Ka shumë lloje llambash në treg, dhe funksionet dhe efektet dekorative të llambave të ndryshme janë të ndryshme. Dhe llambat e tavolinës janë gjithashtu shumë të njohura tani. Llambat e tavolinës janë ende shumë të nevojshme në jetën e përditshme. Çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje kur blini një llambë tavoline Llampa nuk është mjaft e ndezur, verbuese dhe dridhet. Këta tre faktorë do të dëmtojnë drejtpërdrejt sytë, duke shkaktuar lodhje të syve dhe miopi. Përkthimi i dobët i ngjyrave dhe përdorimi i gabuar i ngjyrës së hapur, këta dy faktorë mund të mos dëmtojnë drejtpërdrejt sytë, por do t'i bëjnë sytë të ndihen të pakëndshëm. Cilat janë masat paraprake për...

  Shiko detajet
 • 2021-12-14

  Ndriçimi me pista fikse gu10 thekson veçoritë e produktit

  Përdorimi i llambave është për të lehtësuar jetën e njerëzve dhe lloje të ndryshme llambash janë zhvilluar sipas mjediseve të ndryshme në të cilat përdoren. Drita e pista gu10 përdoret në vendet kryesore të biznesit. Për të krijuar efekte të ndryshme përdorimi dhe për të paraqitur karakteristika të ndryshme modelimi, dritat e pistave janë bërë mënyra kryesore e shfaqjes. Dhe gu10 është specifikimi i llambës, produkti përkatës është instaluar në të njëjtin lloj bazë, në mënyrë që të mund të përdoret normalisht. Përdorimi i dritave të pista bazohet përgjithësisht në dritat e vëmendjes, domethënë burimi i dritës ndriçohet në vijë të drejtë në një pikë karakteristike, kështu që në qendrën tregtare mund të shohim ...

  Shiko detajet