llamba tavoline per sallon
Faqja kryesore - Blog - Dinamika e kompanisë - Ndërtoni një llambë led me cilësi të lartë që mund të zbehet

Ndërtoni një llambë led me cilësi të lartë që mund të zbehet

koha: 2022-04-26 view:952

Tani ka shumë stile të ndryshme dritash në treg, si dritat e vëmendjes, dritat e pistave, dritat e poshtme, etj. Ju mund të zgjidhni sipas nevojave tuaja. Tani do të doja të flisja me ju për llambë led që mund të zbehet.

Si të përdorni llamba LED të zbehta
Për t'i bërë llambat LED të errësueshme, duhet të zgjidhni llamba LED që mund të mbështesin zbehjen. Për shkak se furnizimi me energji elektrike i llambave të zakonshme LED nuk e mbështet funksionin e zbehjes duke marrë parasysh koston, mund të zgjidhet vetëm drejtuesi që mund të mbështesë zbehjen.

 

 

 

Kur blini LED me errësim, ka disa gjëra që duhen mbajtur parasysh. Së pari, sigurohuni që të blini llamba që janë në përputhje me sistemin elektrik të shtëpisë tuaj. Së dyti, kushtojini vëmendje fuqisë së llambës. Sa më e lartë të jetë fuqia, aq më e ndritshme është drita.

 

Karakteristikat e llambës LED
1. Avantazhet: Karakteristikat e qenësishme të LED përcaktojnë se është burimi më ideal i dritës për të zëvendësuar burimin tradicional të dritës dhe ka një gamë të gjerë përdorimesh.
2. Madhësia e vogël: LED është në thelb një çip i vogël i mbyllur në rrëshirë epokside, kështu që është shumë i vogël dhe shumë i lehtë.
3. Konsumi i ulët i energjisë: Konsumi i energjisë LED është shumë i ulët, në përgjithësi, voltazhi i punës i LED është 2-3.6V. Rryma e punës është 0.02-0. Kjo do të thotë: konsumon jo më shumë se 0.1 W.
4. Jetë e gjatë shërbimi: Nën rrymën dhe tensionin e duhur, jeta e shërbimit LED mund të arrijë 100,000 orë
5. Mbrojtja e mjedisit: LED-et janë bërë nga materiale jo toksike, ndryshe nga llambat fluoreshente që përmbajnë merkur, i cili do të shkaktojë ndotje, dhe LED-të gjithashtu mund të riciklohen dhe ripërdoren.
6. E fortë dhe e qëndrueshme: LED është tërësisht i mbyllur në rrëshirë epokside, e cila është më e fortë se llambat dhe tubat fluoreshente. Gjithashtu nuk ka pjesë të lirshme në trupin e llambës, këto veçori e bëjnë LED të mos dëmtohet lehtë.
Llambat LED përdoren gjerësisht, si dritat në makinë, dritat e telefonit celular, pajisjet shtëpiake dhe fusha të tjera.
Nëse i ndiqni këto kërkesa, me siguri do të gjeni LED-in e përsosur të zbehtë për shtëpinë tuaj.

Sa më sipër është prezantimi i llambave LED me dimmable, nëse doni të dini më shumë, ju lutemi na kontaktoni menjëherë.

Etiketa: , , , , ,

           

Lajmet e fundit

 • 2021-10-8

  Prodhuesit Home-luce ju mësojnë se si të zgjidhni llambat tavoline led të karikueshme dhe të zgjidhni problemet

  Llambat e tavolinës të ringarkueshme led po bëhen gjithnjë e më të njohura në shoqërinë e sotme dhe janë shumë të dashur dhe blerë nga konsumatorët. Pra, kur blejmë një llambë tavoline led të karikueshme, çfarë detajesh duhet t'i kushtojmë vëmendje? Sot, lëreni prodhuesin dhe furnizuesin e llambave tavoline Home-luce të shpjegojnë shkurtimisht se si të zgjidhni një llambë tavoline praktike LED dhe më pas të prezantoni dështimin e mundshëm të llambës tavoline led. Së pari: Kontrolloni tubin LED Kur shumë llamba LED të të njëjtit produkt shihen së bashku, prodhuesit me cilësi të lartë në përgjithësi kanë qëndrueshmëri të mirë dhe nuk do të ketë pabarazi në sipërfaqen e llambës. Ka një pjerrësi midis ndërfaqes së dritës LED me cilësi të lartë dhe portës së vidhave, e cila është e lehtë për t'u instaluar dhe...

  Shiko detajet
 • 2022-3-29

  Si duhet të zgjedhin prodhuesit e llambave

  Kur një produkt shitet, ajo për të cilën kujdeset konsumatorët është cilësia e produktit dhe se si mund të garantohet cilësia e produktit varet nga prodhuesi i produktit. Pra, për llambat, prodhuesi i llambave përcakton jetëgjatësinë e llambës dhe reputacionin e saj të shitjes në treg. Pra, si duhet të zgjedhin prodhuesit e llambave? Zgjidhni një prodhues të llambave të lehta për një vështrim në teknologji Pas çdo produkti, ekziston një ekip profesionist R&D dhe përgjegjësia e ekipit është se si ta përmirësojë produktin nga një nivel i zakonshëm në një nivel më të avancuar. Prandaj, kur zgjidhni një prodhues të llambave, është e nevojshme të ekzaminoni forcën e vetë kompanisë dhe ...

  Shiko detajet
 • 2021-9-9

  Çfarë duhet të keni parasysh kur shikoni një llambë inteligjente pranë shtratit? Çfarë duhet t'i kushtoj vëmendje?

  Llamba inteligjente e krevatit mund të bëhet produkti kryesor në shtëpinë tuaj. Shumë njerëz fillimisht vijnë në kontakt me produktet inteligjente përmes ndriçimit inteligjent. Dritat inteligjente janë një zgjatim i drejtpërdrejtë i dritave inteligjente. Këto drita zakonisht kanë të njëjtat funksione (nëse jo më shumë) si llambat inteligjente standarde, sepse ato janë specifike të dizajnuara nga e para. Kur blini një dritë inteligjente, së pari merrni parasysh qëllimin e saj. Ku doni ta vendosni këtë dritë? A përdoret për të lexuar, për të ndriçuar një dhomë apo për të krijuar një atmosferë? Megjithëse llambat inteligjente janë argëtuese dhe interesante, të gjithë duhet t'i kushtojnë vëmendje performancës së ndriçimit të llambave kur blejnë llamba inteligjente dhe nuk duhet të ndjekin verbërisht inteligjencën. Prandaj, rekomandohet të zgjidhni llamba inteligjente të prodhuara...

  Shiko detajet
 • 2022-7-11

  Rreth dritave të humorit në shtëpinë tuaj

  Çdo dhomë në shtëpinë tuaj ka nevojë për shtresa të shumta ndriçimi për ta bërë atë funksionale dhe tërheqëse. Llojet e ndryshme të ndriçimit bëjnë gjëra të ndryshme: Për shembull, ndriçimi i detyrave përdoret për të ndriçuar një hapësirë, kështu që ju mund të prisni qepët në banakun e kuzhinës ose të bëni punët e shtëpisë si grimi në banjë. Llambat e tavolinës së humorit janë një shtresë dytësore, por thelbësore në dizajnin tuaj dhe janë krijuar për të krijuar një humor ose ndjenjë specifike në mjedisin tuaj të jetesës. Gjendja e përgjithshme mund të krijohet duke shtuar më shumë ndriçim, duke e zbehur dritat ose duke shtuar dritat e theksuara. Për shembull, nëse dritat e tavanit të kuzhinës ose dhomës suaj të ngrënies janë shumë të ashpra për një darkë romantike, mund të zgjidhni dritat me errësim, të cilat mund të bëjnë...

  Shiko detajet
 • 2022-5-6

  Si të zgjidhni llambat e tavolinës për dhomën e ndenjes që janë të përshtatshme për ju

  Jeni duke kërkuar për llambën perfekte të tavolinës për dhomën tuaj të ndenjes? Nëse po, ju keni ardhur në vendin e duhur! Ne kemi një përzgjedhje të gjerë të llambave tavoline që i përshtaten çdo dhome ndenjeje. Ka disa gjëra që duhet të keni parasysh kur zgjidhni llambën perfekte të tavolinës për dhomën tuaj të ndenjes. Së pari, merrni parasysh stilin e përgjithshëm të dhomës. Dëshironi një pamje më tradicionale apo një pamje më moderne? Kjo do t'ju ndihmojë të kufizoni zgjedhjet tuaja. Maria është në treg për një llambë të re. Ajo sapo u transferua në një apartament të ri dhe donte të shtonte pak personalitet në dhomën e saj të ndenjes. Ajo shfletoi përzgjedhjen e pajisjeve të ndriçimit në dyqan, por nuk mundi të...

  Shiko detajet
 • 2022-11-18

  Why choose high quality outdoor led table lamp and what are its advantages

    There are many benefits of outdoor led table lamps. Not only is it aesthetically perfect, but it has the added bonus of enhancing your outdoor space. This article is about the benefits of outdoor led table lamps.   Lighting has an uncanny ability to create mood. Using specific lighting allows you to create a beautiful and captivating atmosphere. Outdoor LED table lamps are a great way to add personality to your outdoor space by increasing the amount of time you spend outdoors, and late night grills can easily add to a lively and festive setting. What is an outdoor led table lamp? Outdoor LED lights are LED lights specially designed to illuminate the outdoors. Now, you might be wondering...

  Shiko detajet